מכתב להנהגת יש"ע
מכתבו של פרופ' ארנון סופר אל אנשי מועצת יש"ע
את המכתב הזה כתב פרופ' ארנון סופר אל אנשי מועצת ישע.
הוא העביר עותק שלו לאדם ששאל אותו מדוע אינו משמיע את קולו
בנושא ההתנתקות, והוא העבירו הלאה.
מכתב לאנשי מועצת יש"ע: אתם איום קיומי על ישראל!
אתם מנכסים לעצמכם את "אהבת הארץ" ו "אהבת שמיים", ובמציאות אתם עושים את ההיפך: אתם מובילים את כולנו, ביודעין, לאסון נורא וזאת, כדי להגן על קומץ אנשים במועצת יש"ע שטעו, הטעו ועשו, במשך שנים, מעשים קשים. לפתע מסתבר, כי אנו מתקרבים לקץ עידן האנרכיה שלכם.
אי התנתקות פירושה חורבנה של ישראל היהודית והדמוקרטית, והרבה יותר מהר מכפי שאתם משערים.
האמת העצובה היא שאתם יודעים את זה, אבל מדינת ישראל ועתידה אינם עומדים לנגד עיניכם, כרגע, שכן אתם עסוקים במלחמת הישרדות אישית בלבד.ברור לכם, כי השליחות הלאומית הכוזבת, שהובלתם אותה במשך כ-35 שנים, ואשר עלתה למדינת ישראל בדם רב, בנזק אדיר לאזורי הפריפריה של ישראל ובמיליארדים רבים של דולרים – עומדת לפני התרסקות!
אתם תידרשו לתת את הדין הציבורי בפני הקהל שלכם, בפני אזרחי ישראל ובפני העם היהודי כולו. משום כך, מדינת ישראל אינה מענינת אותכם בימים אלה ואתם מוכנים להקריבה על מזבח האגו שלכם.

אמרתי דברים קשים וחובת ההוכחה עלי!

אתם יודעים, כי אנו, היהודים, מהוים מיעוט בארץ ישראל "השלמה" ואפילו אם נאמץ את הדו"ח הדמוגרפי השקרי של חבריכם מארצות הברית, נהיה מיעוט טרם יעבור עשור שנים. משמעותה של עובדה זו היא, כי ארצות העולם, כולל ארצות הברית, יטענו שמצבנו דומה למצבה של דרום אפריקה וכי הפתרון לארץ ישראל הוא הפיכתה למדינה דו-לאומית. אין ספק, שברור לכם, כשם שברור לי, כי פתרון כזה פירושו סוף היישות היהודית באזור מטורף זה של העולם.
התעלמותכם מעובדה מרכזית זו היא פשע!
כל הצעותיכם להעביר את ערביי פלסטין לירדן או לסיני הן אויליות ואני בטוח שגם אתם בעצמכם אינכם מאמינים שהצעות כאלה הן ישימות!

מלחמתכם למען חבל קטיף ולמען ההתיישבות מעבר לקו ההפרדה היא עקרה וחסרת תועלת. ישראל תצטרך להפרד משטחי יו"ש, אשר מעבר לגדר ההפרדה, וענין זה ברור לכל מי שעיניו בראשו ואשר גם האזין לדברי קונדוליסה רייס ויועצי הנשיא האמריקאי.
אלא, שבינתיים עולה לנו מלחמתכם הזו במחירים נוראים:
קודם כל בקריסת הפריפריה של מדינת ישראל:
המחיר הנורא ביותר, הגובל באסון, הוא אובדן ירושלים. הדיבורים שלכם על כך שירושלים מצויה בראש מעיניכם, ועל עיר "אשר חוברה לה יחדיו" הם מלל חסר כיסוי. עיר זו הולכת ונשמטת לנו, ואתם האשמים העיקריים. החילוניים עוזבים את ירושלים לכוון מבשרת, מודיעין ותל אביב ואת תושבי ירושלים הנאמנים לכם, אתם שולחים לשטחים!
הנגב בכי רע, הן מבחינת מצב תושביו והן מבחינה אסטרטגית. בגללכם אין המדינה מתפנה לפתור שם את הבעיות ואנו עלולים להגיע לנקודת אל חזור!
גם הגליל ניטש מיהודים ואין מי ששם ליבו לכך, שהרי תשומת הלב הלאומית נתונה ל-8000 תושבי חבל קטיף, לרבני יש"ע שנעשו לנו אסטרטגים ולפינוי חסימות בכבישים.
להווי ידוע לכם, כי בלי פריפריה, תשאר לנו רק מדינת גוש דן, אשר , ללא פריפריה, ימיה ספורים! אתם אחראים ישירות לתהליך הזה!
שנית, אתם אחראים להפיכתה של מדינת ישראל למדינת עולם שלישי:
התשתיות של ישראל קורסות וזאת, משום שאתם בניתם יותר מ-1000 קילומטר של כבישים עוקפים ועקרים בשטחי יו"ש. במקום הקצאת כספים לחנוך, לתרבות, להתפלת מים ולאיכות סביבה, מסייעת לכם המדינה להרוס כל חלקה יפה בארץ ישראל. ראו מה עוללתם ליער הר חומה, ליערות ממזרח לירושלים בואכה יריחו, לאזור איתמר ועלי ועוד ועוד ועוד!
אם לא די בכך, הנה, בחודשים האחרונים, אתם מצהירים בלי בושה, כי תפגעו בכלכלת המדינה וכי תהרסו תשתיות. אצל אנשיכם הפכה האלימות לדרך חיים –פגיעה במכוניות הנושאות סרטים כחולים ופגיעה פיסית במי שאינו מסכים לכם (והלינץ' המתועד במואסי הוא, כנראה, רק דוגמה קטנה למה שהתרחש ומתרחש, במשך שנים, מעבר לקו הירוק..).
אתם נתתם לבנייה הבלתי חוקית לגיטימציה בפרהסיה וכולנו משלמים ונשלם על כך. אתם הוכחתם כי בניה בלתי חוקית אינה מתרחשת רק במגזר ישראלי אחד!
אתם מנסים לערער את הלגיטימציה של שלטון החוק בישראל, של צה"ל, של טוהר הנשק. אתם הכרזתם ממש מלחמה על מדינת ישראל הלגיטימית. בכך אתם מערערים את חוסנה הלאומי של ישראל, שממילא אינו מן החזקים בכדור הארץ. פגיעה בחוסן זה גובלת בבגידה במולדת ואין על כך סליחה!

לא למדתם דבר מן ההיסטוריה הכללית ומן ההיסטוריה היהודית ובהזיותיכם אתם מובילים את ישראל היקרה לחורבן במודל בר כוכבא!

ההתנתקות היא סם חיים למדינת ישראל היהודית והדמוקטית. רובו של עם ישראל, ואתם בתוכם, יודעים זאת! אין צורך במשאלים או בדחיות ציניות של ביצוע ההתנתקות החיונית ושל הסרת י20 יישובים מיותרים, כרגע ובשלב השני – כ-40 נוספים. אינני סופר את עשרות המאחזים הלא חוקיים, שממילא יש להסירם, ואשר בגינם אנו צפויים לשלם מחיר יקר, כי ארה"ב אינה סולחת למשקרים.
אתם, ככולנו, יודעים, כי הסיבה העיקרית להתנתקות אינו הטרור. הטרור היה, הווה וימשיך להיות, ללא כל קשר להתנתקות. הגדר מונעת כניסתם של מתאבדים לתחומי מדינת ישראל ומקטינה את החיכוך בינינו לבין הפלשתינים, אך, קודם כל, היא קובעת את גבולות המדינה היהודית.

אתם, יותר ממרבית אזרחי ישראל, יודעים כי תוואי הגדר מכליל 80% מתושבי יש"ע בתחומי מדינת ישראל, בהסכמה שבשתיקה של ארצות הברית. זהו השג גדול העלול להשמט לנו בגללכם!

ההתנתקות תנצח ותחזיר את השפיות למדינת ישראל.
צר לי על האנשים, שיצטרכו לשלם בפרידה מיישוביהם ובתיהם, משום שהולכו שולל : בשלב זה מדובר ב- 8000 תושבי גוש קטיף ובשלבים השני והשלישי – ב- 60,000 תושבים מיש"ע.
אבל 320,000 מתיישבים יישארו ביישוביהם ובבתיהם, אם אתם תתעשתו!

לסיום:
האם נתתם דעתכם לאפשרות שאתם תנצחו את שלטון החוק ותמנעו את ההתנתקות?
האם נתתם דעתכם לשאלה כיצד עלול "נצחון" כזה להשפיע על הדמוקרטיה, על שלטון החוק, על דעת הקהל הבינלאומית וארה"ב בראשה?
האם חשבתם מה יקרה בישראל יממה לאחר "נצחון" שכזה?
"נצחון" כזה יהווה תרומה נוספת שלכם לכוון לחיסולה של ישראל!
אתם יודעים את זה ולא אכפת לכם – חבורה אגואיסטית המנהלת מלחמת קיום אישית. הובלתם עדר שלם לשום מקום וכיום אין לכם אומץ להודות בכך ולהיעלם מעל במת ההיסטוריה הישראלית. אתם הטועים, המטעים והמסוכנים לקיומה של מדינת ישראל!

ההתנתקות היא סם החיים של ישראל והיא תבוצע ותחזיר את מדינת ישראל לשפיות!